Головна » Статті » Волочиське УТМР

Полювання на кабанів (диких свиней)


Одним з способів полювання на кабанів є полювання з підходу. Застосовується він в глухих місцях, де кабани мало лякані. Як табуни кабанів, так і старі самці (сікачі) часто залягають на день в густому очереті, де є острівки суходолу або в густих сосняках. Йдучи проти вітру, можна наблизитись до самого лігвища кабанів на постріл, тому йти треба дуже повільно і якомога тихіше, бо навіть, піднявшись з лігвища, кабани деякий час стоять і насторожено дивляться, вивчаючи, що їх потривожило, в цей момент і роблять постріл.

Полювати в очеретах чи густих молодниках треба з особливою обережністю, ні в якому разі не допускаючи стрільби по неясному силуету чи на шум. Ціль повинна бути ясно видима і цілитись треба в голову, шию, груди.

Найкращі результати дає цей спосіб полювання взимку, в сильні морози, особливо там, де в хвойному лісі є нагребені купи хвої. Кабани цілими табунами влаштовують в них дньовки і знехотя покидають барліг, підпускаючи мисливця на вірний постріл.

Полювання на кабанів з вишок все частіше застосовують останні роки в приписних і державних мисливських господарствах. Цей спосіб полювання оснований па тому, що місця жировок, де регулярно викладається підгодівля (краще кукурудза в качанах чи зерні), кабани відвідують в один і той же час, а поряд, за 20— ЗО м серед дерев будується вишка 3—3,5 м над землею. З цієї вишки єгері звичайно ведуть спостереження за стадом кабанів, записуючи в спеціальних щоденниках дані про стан популяції, статевий склад, кількість приплоду, визначають хворих, дефектних особин, яких ліквідують.

З таких вишок і відстрілюють зайвих самців та молодих підсвинків, залишаючи самок, тобто без шкоди для популяції формують табуни кабанів.

Вишки знаходяться під постійним контролем, стрільба з них дозволяється тільки за участю спеціалістів-мисливствознавців.

Полювання на кабанів з собаками провадиться з допомогою спеціально натасканих на кабанів мисливських собак. їх спускають в загущені насадження або очерети, де залягають кабани. Якщо собаки натрапляють на лігвище кабанів, вони підіймають їх і голосно гонять. Якщо голос собак чути з одного місця, це свідчить, що кабани зупинились і тепер можна підійти до них на близьку відстань і вистрілити.

Наближатись до кабана треба збоку, а не спереду, бо він часто, рятуючись від собаки, кидається на мисливця. Буває, що собаки, намагаючись впіймати кабана за рило, гинуть, не встигаючи відскочити від гострих, як ножі, іклів.

Полювання на кабанів облавою можна провадити і по чорнотропу. Нагоничі проходять урочище, де передбачаються лігвища і виганяють звірів на лінію стрільців. Якщо ж облава провадиться взимку по снігу, то вистежують місця залягання кабанів завчасно, а потім планують облавне полювання.

В обох випадках слід враховувати напрям вітру, бо кабани, почувши запах мисливців, обов’язково підуть убік. Лежать кабани на лігвищі міцніше, ніж інші звірі, але підняті йдуть напролом.

На номерах мисливці повинні стояти дуже тихо, спиною до дерев або за кущем. Якщо сікач іде прямо на номер, краще його пропустити і стріляти навздогін, бо поранений сікач може кинутись на мисливця, а назад майже ніколи це повертається.

Стріляти кабана на номері можна тільки в межах свого сектора, не далі ЗО м. Забороняється стріляти по лінії стрільців, тобто в межах 12-метрової ширини — 6 м попереду і 6 м позаду мисливця.

Під час облавних полювань на кабана, вовка, лося, стріляти інших звірів забороняється. До пораненого звіра не слід близько підходити, а якщо в нього притулені вуха, то треба дострелити. До виходу нагоничів на лінію стрільців заборонено сходити з номера, хоча звір і поранений. Це робиться лише з дозволу розпорядника полювання.

Після закінчення гону стрільці розряджають рушниці. Якщо добутий звір вбитий пострілами кількох мисливців, то питання, хто вбив звіра, вирішує розпорядник полювання. Звір признається вбитим тим мисливцем, перед номером і від пострілу якого він ліг, хоча раніше і був поранений мисливцем з сусіднього номера. Старих свиней треба стріляти з карабінів «Медведь», «Лось» або з гладко-ствольних рушниць, заряджених кулями Якана, Брениеке, Майєра й ін.

Полювання на кабанів (диких свиней), як і на всіх інших копитних, проводиться тільки за платними дозволами (ліцензіями), що видаються Головним управлінням мисливського господарства.

Категорія: Волочиське УТМР | Додав: admin (26.12.2011)
Переглядів: 911 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]